KOLOSY 11 – 13.03.2016 r.

Rysunek2

Wielkimi krokami zbliża się premiera książki ” Zdobyć koronę” opowieść o Jerzym Kukuczce dla młodych czytelników. Już od 11 do 13 marca 2016 r. książkę będzie można nabyć na XVIII Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni (KOLOSY).  Czekamy na Was:)

Poniżej przypominamy sylwetki autorki i ilustratorki.

Autorka  Anna Czerwińska-Rydel – Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.

  • Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach („Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie” – 2010 rok, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” – 2011 rok. „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku” – 2012 rok, „Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim” – 2013 rok.
  • Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze).
  • Za rok 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje.
  • Za rok 2012 otrzymała nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis.

 Ilustratorka  Marianna Oklejak – Wybitna ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Książki w których można zobaczyć Jej ilustracje to między innymi: „Cuda Wianki” autorka Marianna Oklejak, „Królewna” autorka Roksana Jędrzejewska-Wróbel, „Siedmiu wspaniałych i sześć innych. nie całkiem znanych opowieści” autorka Roksana Jędrzejewska-Wróbel, seria o Basi  autorstwa Zofii Staneckiej, „Machiną przez Chiny” autor Łukasz Wierzbicki.

„Czternaście szczytów…

Czternaście razy osiem tysięcy metrów…

Czy coś się naprawdę skończyło?

Nie. Pionowy świat nie kończy się nigdy. Trwa. Czeka.

Ja przecież tu jeszcze wrócę…”

                                                      Jerzy Kukuczka