Ilustratorzy

Marianna Oklejak

Wybitna ilustratorka książek dla dzieci. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Książki w których można zobaczyć Jej ilustracje to między innymi: „Cuda Wianki” autorka Marianna Oklejak, „Królewna” autorka Roksana Jędrzejewska-Wróbel, „Siedmiu wspaniałych i sześć innych. nie całkiem znanych opowieści” autorka Roksana Jędrzejewska-Wróbel, seria o Basi  autorstwa Zofii Staneckiej, „Machiną przez Chiny” autor Łukasz Wierzbicki.

http://www.polskailustracjadladzieci.pl/search/label/Oklejak

 


Marianna Sztyma

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu.  Tworzy ilustracje prasowe do takich czasopism jak: „Twój Styl”, „Press”, „Newsweek”, „Wysokie Obcasy”, „Zwierciadło”. Ponadto tworzy ilustracje do książek Oto kot, Józki, Jaśki i Franki, Legenda o głowie wawelskiej. Rysuje komiksy, projektuje okładki… A jak nie rysuje, to głaszcze koty, albo psy. Za swoje prace otrzymuje nagrody oraz wyróżnienia.

http://www.flickr.com/photos/mariannasztyma/

https://www.facebook.com/pages/Marianna-Sztyma-Ilustracje/410265042394692

 


Ewa Poklewska-Koziełło

Ukończyła architekturę na Politechnice Gdańskiej. Ilustruje książki dla dzieci, zajmuje się projektowaniem podręczników i tworzeniem programów multimedialnych. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, czasopismami „Miś” i „Świerszczyk”. Regularnie bierze udział w wystawach BIB w Bratysławie i innych miejscach. Otrzymała nominacje do nagrody Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje do książek: Kuba i Buba Grzegorza Kasdepke oraz Królewna Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

http://www.polskailustracjadladzieci.pl/search/label/Poklewska-Kozie%C5%82%C5%82o

https://www.behance.net/ewapoklewskakoziello

https://pl-pl.facebook.com/epoklewska

https://www.instagram.com/ewapoklewskakoziello/