Misja

  everest Znajdź swój Everest

Każdy lubi, gdy jego marzenia się spełniają. Jesteśmy szczęśliwi, bo w 2016 roku spełniło się nasze marzenie – wydaliśmy pierwszą część trylogii himalajskiej Bo góry są: książkę Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce. Tym samym stworzyliśmy pierwszą przeznaczoną dla młodych czytelników historię o wielkich zdobywcach gór.

Druga część naszej trylogii poświęcona jest niezwykłej kobiecie, Wandzie Rutkiewicz – dzielnej, odważnej, nieustraszonej, ambitnej, ale też kontrowersyjnej i czasem trudnej. Ale takie są nasze opowieści. Opowieści o prawdziwych ludziach, którzy czasem błyszczą w świetle słońca na szczycie gór, a czasem chowają się w cieniu własnych słabości. Tak jak każdy z nas.

Nie obiecujemy, że lektura naszych książek będzie tylko przyjemna i zawsze łatwa. Ale gwarantujemy, że nie będziecie się mogli od niej oderwać. Że dostarczy Wam mnóstwo silnych emocji i wielu powodów do rozmów, a po jej skończeniu zaczniecie poszukiwać własnej drogi. Drogi do odnalezienia pasji.

A może po prostu potraktujecie nasze książki jako źródło wiedzy? I w przyszłości nazwiska polskich wspinaczy już nie będą Wam obce.

Cokolwiek się stanie, mamy nadzieję, że po lekturze naszych książek będziecie mieli odwagę marzyć. Wanda Rutkiewicz powiedziała kiedyś: Być może dzięki mnie ludzie uwierzą, że ich marzenia i tęsknoty za czymś „naj” mogą się spełnić…

Niech więc się spełniają!

 

Tego Wam życzymy 🙂

 

Wydawnictwo Na szczyt