Patroni medialni

Patroni medialni naszych książek

 

 

Rysunek1

Fundacja Wielki Człowiek – Honorowy Patron Medialny książki „Zdobyć koronę” opowieść o Jerzym Kukuczce dla młodych czytelników.

Fundacja Wielki Człowiek została założona w marcu 2013 roku przez rodzinę Jerzego Kukuczki Jej celem są szeroko rozumiane działania na rzecz kultury, sztuki, sportu i edukacji. Jedną z wiodących gałęzi działalności jest popularyzacja dokonań Jerzego Kukuczki – jednego z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Fundacja będzie zatem zdążać do digitalizacji archiwaliów, publikacji książek, albumów, filmów, opieki nad Izbą Pamięci oraz do powstania muzeum Jerzego Kukuczki.

 

 

 


 

Fundacja Kukuczki

Fundacja Wspierania  Alpinizmu Polskiego Imienia Jerzego Kukuczki  – Patron Medialny książki „Zdobyć koronę” opowieść o Jerzym Kukuczce dla młodych czytelników.

„Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego powstała w 1990 r. dla promowania działalności wspinaczkowej i eksploracyjnej Polaków w górach całego świata.

Z założenia najważniejszymi celami (które szczegółowo opisano w statucie) miała być pomoc przy organizacji wypraw, podejmowanie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa w górach, wreszcie popieranie wydawnictw służących promocji polskich dokonań górskich i upowszechnianie wiedzy o nich.

Pod statutem i aktami założycielskimi widnieją podpisy najwybitniejszych w tamtym czasie polskich himalaistów z Wandą Rutkiewicz (dziś już niestety nieżyjącą) na czele, ponadto podpisy przedstawicieli Polskiego Związku Alpinizmu, i najważniejszych Klubów Wysokogórskich w kraju.

Na Patrona Fundacji wybrano Jerzego Kukuczkę, który rok wcześniej zginął na południowej ścianie Lhotse, utrwalanie pamięci o Jego osiągnięciach czyniąc jednym z głównych celów statutowych.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im Jerzego Kukuczki powstała aby nieść pomoc poszkodowanym w górach ale też  aby wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze.”


logotypy RGB-01

Fundacja Himalaizmu Polskiego Imienia Andrzeja Zawady – Patron Medialny książki „Zdobyć koronę” opowieść o Jerzym Kukuczce dla młodych czytelników.

Celem Fundacji jest:

1. Stworzenie muzeum im. Andrzeja Zawady upamiętniające wybitnego himalaistę Andrzeja Zawadę (inicjatora i światowego orędownika himalaizmu zimowego) inicjatora polskiej idei himalaizmu zimowego oraz propagatora polskiego alpinizmu na forum międzynarodowym, ponadto prezentujące historię polskiego alpinizmu i himalaizmu, a w szczególności Złotą Erę himalaizmu polskiego w latach 1975-1996.

2.Szerzenie wiedzy o osiągnięciach, postawach życiowych i sportowych himalaistów, którzy zginęli w górach wysokich.

3.Upamiętnienie sylwetek i poczynań działaczy alpinizmu i himalaizmu polskiego.

4.Wspieranie środowiska podróżników, taterników, alpinistów, himalaistów.

5.Prezentacja działań bieżących średniego i młodego pokolenia wspinaczy górskich.

6.Działania służące upowszechnieniu wiedzy o wspinaczce górskiej.

7.Działania informacyjne w zakresie bezpiecznej eksploracji górskiej.

8.Działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu.

9.Działalność na rzecz ochrony i promocji zdrowia.

10.Działalność na rzecz nauki, oświaty, edukacji i wychowania.

11.Działalność na rzecz kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury i tradycji.

12.Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

13.Opieka nad zabytkami.

14.Działalność charytatywna i dobroczynność.

 


logo

Centrum Górskie Korona Ziemi – Misją Centrum Górskiego Korona Ziemi jest przedstawienie zagadnień z dziedziny geografii, geologii, turystyki oraz eksploracji górskiej z naciskiem na historyczne dokonania Polaków w górach wysokich.
Centrum Górskie Korona Ziemi funkcjonuje na dwóch płaszczyznach: tej fizycznej, namacalnej, i tej wirtualnej – funkcjonującej przy wsparciu najnowszych technologii i internetu. To projekt, którego potencjalny zasięg i grupa docelowa nie ma ograniczeń w czasie ani przestrzeni. Jego naturalną kulminacją jest zaś Korona Ziemi jako zespół budynków i atrakcji zlokalizowanych na terenie miejscowości Zawoja – Morgi pod Babią Górą.

 

 


ryms-logo

RYMS – urodził się w głowie Marty Lipczyńskiej-Gil, szefowej Wydawnictwa Hokus-Pokus, ponad 7 lat temu z poczucia niedosytu, że za mało pisze się o literaturze dla dzieci i młodzieży w sposób poważny i uważny. Pierwszy papierowy numer pisma miał swoją premierę podczas Międzynarodowych Targów Książki wiosną 2007 roku. Do dziś ukazało się 26 numerów papierowego RYMSA, kolejne są w przygotowaniu.

                 Wortal, czyli specjalistyczny portal o książkach dla dzieci i młodzieży, w obecnej szacie graficznej na pełnych obrotach działa od 2009 roku. Mamy nadzieję, że jest ciekawa i przyjazna dla naszych Czytelników. Na www.ryms.pl znajdziecie: codziennie nowe wieści ze świata literackiego i wydawniczego, informacje o konkursach z nagrodami i dobrych rabatach na książki (dział WYDARZENIA), recenzje nowych i starszych książek oraz audiobooków, zapowiedzi premier książkowych (RECENZJE), dobre teksty krytyczno-literackie i wywiady z pisarzami i ilustratorami (ARTYKUŁY), systematycznie uzupełniane notki o autorach (AUTORZY), adresy internetowe księgarni, wydawnictw, galerii, portali, pokrewnych tematycznie czasopism (MIEJSCÓWKI). Prowadzimy też własny SKLEP U SŁONIA, gdzie możecie kupić wszystkie numery RYMSA i książki różnych wydawnictw. Na wortalu oddajemy głos, a raczej pióro profesjonalistom, pasjonatom, zdolnym studentom (Studencki HYDE PARK) oraz naszym Czytelnikom, publikujemy bowiem najlepsze konkursowe recenzje książek dla dzieci i młodzieży.

 


qlturka_znak_podpis_RGB

Qlturka -Portal Qlturka.pl – dziecko i kultura ma charakter ogólnopolski, jednak publikowane tu treści trafiają także do Polaków mieszkających poza granicami kraju. Wirtualne strony udostępniane są wszystkim zainteresowanym, niezależnie od wieku czy miejsca zamieszkania. Czytelnik ma możliwość czynnego udziału w życiu portalu – serdecznie zapraszamy do nadsyłania relacji z uroczystości, imprez kulturalnych dla dzieci; zaproszeń na planowane imprezy; własnych recenzji i artykułów. Dla wszystkich, którzy sami tworzą dla dzieci – czy to amatorów, czy profesjonalistów – przygotowane jest specjalne miejsce, w którym mogą podzielić się swoją twórczością z innymi czytelnikami.

Na łamach portalu promowane są inicjatywy lokalne, które nienagłaśniane w mediach, przechodzą bez echa, a często biją na głowę to, co dzieje się w wielkich miastach. Dzięki informacjom „z terenu” może się to zmienić. Portal Qlturka.pl prezentuje to, co dzieje się w dziedzinie kultury i sztuki dla dzieci poza Polską – dostrzec można w tym podwójną wartość – po pierwsze pewne pomysły, rozwiązania mogą służyć jako inspiracja; po drugie Polskie rodziny są coraz bardziej mobilne, dlatego warto im podpowiedzieć, gdzie pójść i co zobaczyć podczas podróży z dziećmi.

Portal Qlturka.pl – dziecko i kultura od samego początku działalności włącza się w promowanie kultury i sztuki dla dzieci, między innymi poprzez obejmowanie patronatem medialnym pięknych i wartościowych książek, wydawnictw płytowych, a także imprez kulturalnych.


RG logoPolskie Radio Gdańsk (pełna nazwa: Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Gdańsku – Radio Gdańsk SA) używa do identyfikacji antenowej nazwy Radio Gdańsk. Jest jedną z 17 samodzielnych rozgłośni publicznego radia, realizujących odrębne programy regionalne nadawane na teren poszczególnych województw.

Radio Gdańsk nadaje swój całodobowy program w województwie pomorskim. Jest słyszalne także w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Posiada korespondentów w Słupsku, Człuchowie, Kwidzynie i Elblągu.

Niesamowite audycje, kulturalne, muzyczne, literackie, polityczne i wiele innych przyciągają tysiące słuchaczy.


logo_PS_NEWPoznaj Świat to miesięcznik, który uzależnia od czytania i podróży.
Przyświeca mu idea, by czytelnik wiedział, co widzi. Pokazujemy cały świat z polskiego punktu widzenia.
Świat jest piękny, Poznaj Świat!

Poznaj Świat to najstarszy polski miesięcznik podróżniczo-reportażowy, ukazujący się od 1948.

 


 

npm_ logo _black CMYKMagazyn Turystyki Górskiej „n.p.m.” to pismo dla ludzi zainteresowanych aktywnymi formami spędzenia wolnego czasu, niezależnie od płci, wykształcenia i statusu materialnego. Wszystkich naszych czytelników łączy fascynacja górami, które stały się pasją ich życia.

Do lektury zachęcamy zarówno turystów planujących zorganizowanie profesjonalnej wyprawy wysokogórskiej, jak i miłośników wędrówek po polskich Tatrach, Beskidach czy Karkonoszach.

Na stronach magazynu prezentowane są relacje himalaistów z najwyższych gór wszystkich kontynentów, jak i teksty z mniej znanych zakątków w różnych częściach Polski i Europy. Nie brakuje też rozmów z ludźmi, którzy dla gór poświęcili wszystko. A że ważne jest nie tylko z kim i gdzie jedziemy, ale także to, co ze sobą zabieramy, na łamach nie zapominamy o poradnikach i testach sprzętu turystycznego.Pierwszy numer magazynu ukazał się z datą „kwiecień 2001”.